Postet nga: Çmimet

Vazhdon rritja e çmimit të naftës, për një ditë u rrit për 3 cent

Çmimi i naftës po vazhdon të lëvizë nga dita në ditë në pompat e derivateve nëpër Kosovë.

VIDEO - Çmimi i bukës rritet deri në 50 cent

Në disa furra të kryeqytetit dhe jo vetëm, çmimi i bukës ka shkuar deri në 50 cent.

Konflikti në Ukrainë: Çmimet e naftës rriten pavarësisht masave emergjente

Çmimet e naftës janë rritur pavarësisht angazhimit për masa të reja, që synonin qetësimin e tregjeve pas pushtimit të Ukrainës.

Shkrimtari Adem Gashi shpallet fitues i çmimit kombëtar letrar "Azem Shkreli"

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë sot çmimet kombëtare dhe ato vjetore për letërsinë, për vitin 2021.

Treg i pakontrolluar i naftës dhe çmime uniformë

Rritja e çmimeve të naftës dhe benzinës në Kosovë ka shënuar nivelin më të lartë në 20 vjetët e fundit, thonë zyrtarë nga Shoqata e Naftëtarë...

Një ditë para lajmit të madh për filmin ‘Zgjoi’

Akademia amerikane e Arteve dhe Shkencave të Filmit, do të shpallë nesër (08.02.2022) nominimet për edicionin e 94-të të çmimeve “Oscars” (Academy Aëards).

Organizatori i protestave kundër shtrenjtimit të rrymës: Qytetarët po shantazhohen

Organizatori i protestave të qytetarëve kundër shtrenjtimit të rrymës, Dibran Hoxha, tha se qytetarët po shantazhohen.

Hapet konkursi për çmimet kombëtare për teatrin

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka haur sot, konkursin për çmimet kombëtare për fushën e teatrit për 2021.