Postet nga: Çmimet

Dita e Kinemasë, Kino ABC ul çmimin e biletave

Kinemaja ABC në Prishtinë do të bëjë ulje të çmimeve për filmat që shfaqen gjatë ditës së sotme në këtë kinematë.

Fatos Kongoli shpallet shkrimtari i vitit nga Panairi i 21- të i Librit në Prishtinë

Shkrimtari Fatos Kongoli ka marrë Çmimin “Autori i vitit shqiptar” për veprën “Gënjeshtarë të vegjël” botuar nga Shtëpia Botuese "Toena" që ndahet nga Shoqata e ...

Shtrenjtohet prodhimi i rrymës, gazit e avullit mbi 2%

Prodhimi i energjisë elektrike, gazit, avullit për kundër se pësuan një rënie të lehtë çmimesh në tre muajt e parë të sivjetëm në krahasim me ...

‘Lulëzojnë’ çmimet në muajin mars, u rritën mbi 3%

Muaji mars i këtij viti rezultoi të jetë më produktiv se marsi i vitit të kaluar. Përveç natyrës edhe çmimet e konsumit “lulëzuan” dhe u rritë...

Çmimet e konsumit me shifra rekorde në 2018-ën, trendi i ngritjes po vazhdon edhe në 2019-ën

Çmimet konsumit ‘ndezën motorët’ për ngritje edhe në muajin shkurt të këtij viti.

Komedia ‘I ligu për mend’ më e mira në festivalin 'Talia e Flakës 2019’

Shfaqja e Teatrit Kombëtar të Kosovës, “I ligu për mend” e Gjergj Fishtës me regji të Altin Bashës është përzgjedhur si shfaqja më e ...

Çmimi i naftës në Leposaviq dhjetëra cent më lirë - VIDEO

Çmimet e Klubit të Fotografisë organizuar nga Instituti 'Jonus Emre' ndahen sot

Instituti “Jonus Emre” në bashkëpunim edhe me partnerët e tij, do të ndaj sot çmimet për fituesit e Klubit të Fotografisë, një aktivitete i cili është mbajtur ...