Postet nga: Cmimet e rrymes

'Asnjë cent ma shumë', nesër protestohet kundër shtrenjtimit të rrymës

Për të kundërshtuar propozimin për shtrenjtimin e rrymës nesër (e mërkurë) në ora 12:00 është paralajmëruar protestë qytetare.

Murati dhe Tahiri kthejnë në diskutim temën e bojlerëve dhe filterave

Debati mes ministrit të Financave Hekuran Murati dhe deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës Abelard Tahiri ka kthyer në Kuvend çështjen e ndërrimit të bojlerëve dhe filterave ...

Tahiri: Veç Prishtina e Gjakova kanë ngrohje qendrore, ndërtesat ne qytete tjera nxehen me rrymë

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se vetëm dy qytete të Kosovës kanë pjesërisht ...

Dështon rezoluta e propozuar nga AAK rreth shtrenjtimit të rrymës

Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar rezolutën e propozuar nga AAK-ja lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike.

Dështon mocioni i PDK-së për debat parlamentar lidhur me energjinë

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës ka propozuar debat për gjendjen me energjinë elektrike duke paraqitur për votim një mocion procedural, por me 57 vota kundër ...

Rizvanolli: Tarifat dhe subvencioni 75 milionësh nuk u dedikohen pagesës për qytetarët në veri

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se Qeveria nuk propozon dhe nuk miraton tarifat as raportet e vendimet e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë dhe se tarifat ...

PDK-së kërkon ta kthejë në pikën zero raportin e ZRrE-së për energjinë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala ka thënë se grupi parlamentar i kësaj partie kërkon që ta kthejë në pikën zero raportin e ...

Gashi - Kurtit: Është shndërruar në politikan i cili prodhon çdo ditë probleme për vendin e tij

Kryetari i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti që e ka shndërruar vendin në një cirk terri duke e shfaqur paaftësinë ...