Postet nga: Çlirimi i Kosovës

25 vjetori i çlirimit, Kurti viziton Radion “Kosova e Lirë”

Në përvjetorin e 25 të çlirimit të Kosovës, kryeministri Albin Kurti e ka vizituar “Radio Kosova e Lirë.

Osmani: Kur trupat e NATO-s shkelen në Kosovë, s'ishin vetëm ushtarë, por ishin shpëtimtarë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë fjalimit në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, më 12.06.2024, ka uruar të gjithë qytetarët për 25- vjetorin e çlirimit ...

Presidenti i Shqipërisë në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, shëtit me presidenten Vjosa Osmani në Gërmi dhe sheshet e Prishtinës

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka vizituar Kosovën sot më 11.06.2024, një ditë para 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Përparim Rama i dhuron "Çelësin e qytetit" ish-kryeministrit britanik, Tony Blair

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, me ç'rast i ka dhuruar "Çelësin e ...

Blair: Pres me padurim ditën kur Kosova do ta zë vendin në familjen e kombeve

Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se është i emocionuar që gjendet përsëri në Kosovë.

Tony Blair pritet në takim nga kryeparlamentari Glauk Konjufca

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair është pritur në takim nga kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Osmani për Blair: Hero i paqes, bashkë me NATO-n na ka shpëtuar nga shfarosja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me ish-kryeministrin e Mbretësisë së Bashkuar, Tony Blair, deklaroi se që 25 vjet, çdo ditë kosovarët janë falënderues ndaj tij.

Përplasja mes NATO-s e Rusisë për Aeroportin e Prishtinës

“Tradhti ruse” e quan gjenerali i pensionuar amerikan, Wesley Clark, dislokimin e befasishëm të rreth 200 trupave ruse në Aeroportin e Prishtinës, më 12 qershor të vitit 1999. Rusia donte të ...