Postet nga: cineplexx

Filmi ‘Zana’ shfaqet premierë në Prishtinë

Filmi “Zana” me skenar dhe regji të Antoneta Kastratit ka nisur të shfaqet në kinemanë Cineplexx në Prishtinë.

Nga nesër filma 'Zana' në Cineplexx

Filma “Zana” me regji të Antoneta Kastarit nga nesër do të fillojë të shfaqet në disa termine në kinemanë Cineplexx në Prishtinë.

Filmi “Hobbs and Shaw’ nga sot edhe në kinematë kosovare

Saga e hitit filmik “Fast and Furious”,  vjen kësaj radhe në kinematë Kosovare me premierën e filmit “Hobbs & Shaw” me aktorët e famshëm Dwayne Johnson, ...

Premiera e filmit 'Vice’ jepet nesër në 'Cineplexx Kosova'

Kinemaja 'Cineplexx' në Albi Mall do të nesër premierën e filmit amerikan “Vice” me aktorin e jashtëzakonshëm Christian Bale, me regji të Adam McKay.

Shënohet 56 vjetori i Traktatit të Bashkëpunimit Franko-Gjerman

Nën kujdesin e Ambasadës Franceze dhe asaj gjermane në Prishtinë, nesër më 30 janar 2019, në  kinemanë 'Cineplexx' më Albi Mall në Prishtinë, shfaqet filmit “Transit” nga Christian Petzold.

Filmi ‘Nëntori i ftohtë’ ‘rikthehet’ në Kosovë, në fundjavë shfaqet në Cineplex dhe Doku Kino

Pas rrugëtimit të gjatë dhe të suksesshëm nëpër kinema dhe festivale evropiane filmi “Nëntori i ftohtë”, me skenar të Ismet Sijarinës e Arian Krasniqit ...

Nesër nis edicioni i 18-të i Festivalit të i Filmit të Frankofonisë në Kosovë

Me shfaqjen e filmit “Au Revoir là – haut” të Albert Dupontel që do të bëhet nesër në mbrëmje, më 2 nëntor 2018, në ora 20:00 në Cineplexx Kosova, do ...

Cineplexx Kosova paralajmëron me eventin ‘Halloween night’

Kinemaja Cineplexx Kosova ka zgjedhur në mënyrë mjaft të veçantë për organizimin e natës së sotme, të 31 tetorit 2018, festës së Hallowween-it.