Postet nga: cia

CIA u kërkon rusëve të ndajnë informacione kundër Rusisë

Agjencia Qendrore e Inteligjencës së SHBA-së (CIA) ka publikuar një video që përmban udhëzime për rusët e zhgënjyer ose të zemëruar me luftë...

Rrjedhja e informacioneve mund të jetë çarja më e keqe e inteligjencës amerikane në dekada

Më 26 shkurt, zyrtarët nga SBU, shërbimi i sigurisë së Ukrainës, arritën në një përfundim shokues. Agjentët e tyre në Bjellorusi i kishin kundërshtuar ...

Drejtori i CIA-s: Putini me vetëbesim të tepruar se mund të mposhtë Ukrainën

Ndërsa lufta në Ukrainë hyn në vitin e dytë, Drejtori i CIA-s William Burns tha të dielën se Presidenti rus Vladimir Putin ka vetëbesim të tepruar tek ...

Drejtori i CIA-s thotë se Rusia nuk është serioze për negociatat me Ukrainën

Shefi i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) në Shtetet e Bashkuara, William Burns, tha se Rusia nuk është serioze për zhvillimin e negociatave për t'i dhënë ...

Shefi i CIA-s: Bashkëpunimi ushtarak mes Iranit dhe Rusisë 'paraqet kërcënime reale'

Më 24 shkurt 2022, Rusia e pushtoi Ukrainën në një përshkallëzim të madh, i cili filloi në vitin 2014.

Arkivi Kombëtar i SHBA-së publikon më shumë se 12,000 dokumente mbi vrasjen e ish presidentit John F Kennedy

Arkivi Kombëtar i SHBA-së publikoi të enjten mijëra dokumente në lidhje me vrasjen e presidentit të atëhershëm, John F Kennedy, në vitin 1963, menjëherë pasi Joe ...

Shefi i CIA-s takoi homologun e tij rus

Shefi i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) në Shtetet e Bashkuara, William Burns, takoi më 14 nëntor në Turqi homologun e tij të inteligjencës ruse, Sergey Naryshkin.

Shefi i CIA-s e sheh Ukrainën si dështim të Putinit 

Drejtori i Agjencisë Qendrore amerikane të Zbulimit William Burns thotë se ka gjasa që sulmi ndaj Ukrainës mund të shndërrohet në një nga gabimet më domëthënë...