Postet nga: cia

Revista Time: Brenda Programit të Shtëpisë së Bardhë për t’i shpërndarë informacionet sekrete të Amerikës

Në pasditen e 27 shtatorit (2023), një ekspert për Ballkanin në Shtëpinë e Bardhë mori një telefonatë shqetësuese nga një agjenci e inteligjencës së SHBA-së në të cilë...

Lufta Izrael-Hamas, sipas kabinetit izraelit të luftës ka shenja 'premtuese' përparimi në marrëveshjen e re për pengjet në Gaza

Një anëtar i kabinetit të luftës izraelite ka thënë se ka "shenja të hershme premtuese të përparimit" në një marrëveshje të re për lirimin ...

Ish-zyrtari i CIA-s dënohet me 40 vjet burg për rrjedhje informacioni në Wikileaks

Joshua Schulte, ish zyrtar i CIA-s u dënua për akuza të shumta: spiunazh, hakerim kompjuterik, përbuzje të gjykatës, dhënie të deklaratave të rreme në FBI ...

Drejtori i CIA-s: Braktisja e Ukrainës nga SHBA do të ishte një gabim i “përmasave historike”

Duke marrë parasysh bllokimin në Kongres të propozimit për dërgimin e më shumë ndihmave ekonomike dhe ushtarake për Ukrainën, shefi i CIA-s, William Burns tha se ...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: 183 palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite në 24 orët e fundit

Shifrat e fundit nga Ministria e Shëndetësisë e Gazës, e cila udhëhiqet nga Hamasi, thanë se 183 palestinezë u vranë në sulmet izraelite dhe 377 u plagosën ...

CIA tenton të rekrutojë agjentë të dyfishtë në Rusi

Agjencia Qendrore amerikane e Inteligjencës (CIA) ka publikuar një video në gjuhën ruse, në tentim për të bindur punonjësit rusë të inteligjencës që të punojnë ...

CIA: Putin mund të jetë në kërkim të hakmarrjes ndaj Prigozhinit

Agjencia Qendrore e Inteligjencës (CIA) në Shtetet e Bashkuara, ka thënë se presidenti rus, Vladimir Putin është duke tentuar të blejë kohë derisa të marrë vendim se çfarë ...

CIA: Rebelimi i armatosur tregon dëmin që Putini i ka bërë Rusisë

Drejtori i CIA-s, William Burns, tha të shtunën se rebelimi i armatosur nga udhëheqësi i grupit mercenar Wagner, Yevgeny Prigozhin ishte një sfidë për shtetin rus ...