Postet nga: Chrome

Google prezanton opsione të reja që do ta përmirësojnë përdorimin e Chrome

Google po vazhdon me përmirësime në shfletuesin më të njohur të internetit në botë. Këtë javë, kompania i bëri të ditura disa opsione të reja pë...

Google e përmirëson privatësinë e shfletimit në Android

Chrome i Google është shfletuesi më i popullarizuar i uebit në botë, i përdorur nga shumë njerëz në kompjuterë dhe telefona të mençur. Ndër të tjera, ...

Ekspertët e sigurisë japin paralajmërime kundër shtesave (extension) të rreme për Google Chrome

Shumica e përdoruesve të shfletuesit të internetit Chrome të Google janë të vetëdijshëm për mundësinë e instalimit të shtesave në këtë shfletues.

Google lanson ​​një version të ri të Chrome me paralajmërime me rëndësi për përdoruesit

Google e ka lansuar një përditësim të ri për shfletuesin e tij Chrome që adreson deri në 27 dobësi dhe defekte sigurie. Ata u thanë përdoruesve ...

Pesë alternativa të shfletuesëve që i bëjnë konkurrencë Chrome-t

Shfletuesit e uebit janë sigurisht ndër aplikacionet më të rëndësishme për telefonat inteligjentë dhe kompjuterët sot. Chrome është më i zakonshmi mes tyre, por kjo ...

Google iu bën thirrje përdoruesve që ta përditësojnë Chrome-in

Google ka lëshuar një paralajmërim urgjent për të gjithë përdoruesit e shfletuesit të tij Chrome që të përditësojnë menjëherë versionin e tyre.

Chrome i ri ka ardhur

Versioni i fundit i Chrome e huazon veçorinë e mirënjohur Edge dhe prezanton disa përmirësime origjinale dhe të dobishme...