Postet nga: Christopher Hill

Hill: Dialogut Kosovë-Serbi i nevojitet një vrull i ri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Christopher Hill, tha më 24 prill se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të marrë një vrull të ri.

Hill: Edhe unë po pyes pse nuk është formuar ende Asociacioni

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë të martën në Beograd, se është koha për të formuar Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë.

Hill: Po arrijmë në një moment kyç në procesin e dialogut Kosovë-Serbi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se të gjithë e kuptojnë se po arrihet një moment kyç në procesin e ...

Ambasadori amerikan në Beograd vizitoi Bujanocin, takoi kryetarin Nagip Arifi

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill tw hwnwn ka takuar kryetarin e komunës së Bujanocit, Nagip Arifin.

Kurti i përgjigjet ambasadorit Hill: Askush s’duhet të ndihet i turpshëm për bombardimet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklaratës së ambasadorit amerikan në Serbi, Christopher Hill, për luftërat e viteve ’90 dhe sulmet e NATO-s ndaj caqeve ...

Tha se populli serb nuk do ta harrojë kurrë, reagime ndaj deklaratës së ambasadorit Hill për luftërat e viteve ’90-ta dhe sulmet e NATO-s

Deklarata e ambasadorit amerikan në Serbi, Christopher Hill për luftërat e viteve ’90-ta dhe sulmet e NATO-s ndaj caqeve serbe ka ngjallur reagimin e zyrtarëve të shtetit ...

Hill: Serbia e ka përqafuar të ardhmen evropiane

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se rezultati më i rëndësishëm i negociatave të 18 marsit në Ohër është se Serbia e ka pë...

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit.