Postet nga: christian heldt

Ambasadori gjerman i reagon Behgjet Pacollit

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Twitter’  ka reaguar ndaj deklaratës të deputetit Pacolli, i cili tha se misionet diplomatike janë pë...

Coronavirusi - Ambasadori gjerman: Të gjithë mund të tregojnë përgjegjësi duke respektuar masat e sigurisë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt ka deklaruar se rritja e numrit me të infektuar nga coronavirusi në Kosovë, nuk është e mirë.

Qeveria gjermane ndan për Kosovën dy grante në vlerë prej 13.5 milionë euro

Qeveria gjermane ka ndarë dy grante, njërin në shumë prej 7 milionë eurove për arsim dhe tjetrin në shumë prej 6.5 milionë eurove, për bujqësi.

Gjermania kërkon nga politikanët e Kosovës përqendrim në luftën kundër COVID-19, jo në përçarje

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, tha se politikanët e Kosovës duhet të marrin përgjegjësinë për rrëzimin e qeverisë gjatë epidemisë së coronavirusit ...

Heldt përgëzon ministrat Vitia e Jevtiq për bashkëpunim, kritikon gazetarinë tendencioze

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt, ka vlerësuar lartë punën e dy ministrave, të Shëndetësisë Arben Vitia dhe të Komuniteteve dhe Kthim, Dalibor Jevtiq.

Gjermania mbështet angazhimin e Lajçak në dialogun Kosovë-Serbi

Amabasdori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka mirëpritur emërimin e Miroslav Lajçak si Përfaqësues Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi.

Ambasadori gjerman mirëpret emërimin e Lajçakut për dialogun Kosovë-Serbi

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka mirëpritur emërimin e Mirosllav Lajçak si të dërguar special nga BE për dialogun Kosovë-Serbi.

Ambasadori gjerman përgëzon institucionet për punën kundër coronavirusit

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt e ka përgëzuar Qeverinë e Kosovës për mobilizimin kundrejt situatës së krijuar nga coronavirusi.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!