Postet nga: Champions League

Liga e Kampionëve: Këto janë 16 skuadrat që e kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt

Të martën dhe të mërkurën janë zhvilluar 16 ndeshjet e fundit në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Bayern Munchen fiton ndaj Tottenhamit (VIDEO)

Bayern Munchen e ka mposhtur Tottenhamin me rezultat 3-1, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Juventus e mbyll fazën e grupeve me fitore (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Bayer Leverkusenit në “Bay Arena”, me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e ...

Bayern – Tottenham, përfundon pjesa e parë me tre gola të shënuar (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Bayern Munchen dhe Tottenhamit, me rezultat 2-1.

Atalanta arrin kualifikimin historik në fazën e eliminimit direkt (VIDEO)

Atalanta ka arritur kualifikimin historik në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, pas fitore me rezultat 3-0, ndaj Shakthar Donestk.

Gabriel Jesus shkëlqen në fitoren e Manchester Cityt (VIDEO)

Manchester City fiton me lehtësi ndaj Dinamo Zagrebit me rezultat 4-1, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve

Bayer Leverkusen – Juventus, publikohen formacionet zyrtare (FOTO)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Bayer Leverkusen – Juventus, ndeshje e cila luhet në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Barcelona e mposht Interin me rezervistë (VIDEO)

Barcelona e ka gjunjëzuar Interin, duke e mposhtur në ‘Stadio Guiseppe Meazza’ me rezultat 2-1, duke e eliminuar nga Liga e Kampionëve.