Postet nga: ceremonia e varrimit

Varroset Heroi i Kosovës, Afrim Bunjaku

Me nderime të larta shtetërore në fshatin e tij të lindjes, në Samadrexhë të Vushtrrisë, është varrosur rreshteri i Policisë, Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në orë...

Ceremonia e funeralit të Mbretëreshës Elizabeta II mbahet më 19 shtator

Ceremonia e funeralit të Mbretëreshës Elizabeta II do të zhvillohet më 19 shtator në orën 11:00 në Londër, ka njoftuar Pallati Buckingham.

Varrosen dy vëllezërit nga Gjilani që vdiqën nga tërmeti në Shqipëri, merr pjesë Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Shemsedin dhe Isah Abazi që vdiqën tragjikisht në Durrës si pasojë e ...

Nesër bëhet varrimi i regjisores Arzana Kraja

Mëngjesin e sotëm, regjisorja Arzana Kraja është gjetur e vdekur brenda banesës së saj në lagjen Kalabria në Prishtinë.

Komuna e Prizrenit do t`i mbulojë shpenzimet e varrimit

Komuna e Prizrenit do të bëjë mbulimin e të gjitha shpenzimeve të varrimit dhe në bashkëpunim me bashkësitë fetare dhe kompaninë rajonale "Ekoregjioni" do të ofrojë edhe ...

BIK-u zotohet se nuk do përsëriten rastet e kushtëzimeve të pagesave nga familjet me asistencë sociale

Sadriu: Nëse një familje jo skamnore nuk e paguan anëtarësinë, mund të ndodhë që mos t’i kryhen shërbimet

Sylejman Selimi ngushëllon familjen e policit Izet Demaj

Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, i cili momentalisht është në burg, i ka dërguar një letër ngushëllimi familjes së policit të vrarë, ...

Fjalim emocionues i vajzës së policit Izet Demaj (VIDEO)

Vajza epolicit Izet Demaj ka mbajtur një fjalim në ceremoninë e varrimit në varrezat e dëshmorëve në Koshare.