Postet nga: Çerdhja

Çerdhja e fshatit Greme të Ferizajt prej vitesh jofunksionale – Pamje

Çerdhja në fshatin Greme të Ferizajt prej vitesh ka mbetur jofunksionale. Objekti madje edhe ishte demoluar, më 2020-ën.

Kontrollo në këtë link për të parë nëse çerdhja e fëmijës tuaj është e licencuar

Në faqen e Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, qytetarët mund të kontrollojnë nëse çerdhja në të cilën ata i dërgojnë fëmijët ...

Rasti i çerdhes në Fushë Kosovë, deklarohet Policia

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka nisur një hetim preliminar lidhur me ngjarjen në të cilën dyshohet se në çerdhen “Gëzimi Ynë” në ...

Qeverisja e PDK-së konteston projektin e çerdhes që ishte nisur në kohën e Bekim Jasharit - si opsion mendojnë edhe rrënimin e saj (VIDEO)

Komuna e Skenderajt po vë në dyshim projektin e çerdhes që është në ndërtim e sipër. Sipas tyre, punimet nuk janë kryer sipas standardëve.

Në shtator fëmijët në Shipolit të Mitrovicës pritet të bëhen me çerdhe

Në shtator të vitit të kaluar, KALLXO.com kishte publikuar një shkrim rreth problemeve kryesore në shëndetësi, mirëmbajtje, infrastrukturë e arsim në Komunën e Mitrovicës.

FOTO: Dëmtohet përsëri çerdhja në Greme të Ferizajt

Çerdhja publike është dëmtuar për të dytën herë në fshatin Greme të Ferizajt.

Anulohet tenderi për ndërtimin e çerdhes në Gadime të Lipjanit

Komuna e Lipjanit e ka anuluar tenderin për ndërtimin e çerdhes në fshatin Gadime. Anulimi i aktivitetit të prokurimit është bërë më 2 shkurt të këtij viti, ...

Suma tregon pse çerdhja nuk është ende funksionale

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma, në zgjedhjet e vitit 2017 ka premtuar që do të ndërtojë çerdhen për fëmijë. Premtimi është mbajtur por ç...