Postet nga: call center

Të drejtat e punëtorëve, Inspektorati i Punës aksion në një “call center”

Nga fillimi i janarit KALLXO.com ka lansuar platformën për raportimin e shkeljeve të të drejtave të punëtoreve.

Detaje nga arrestimi i 14 personave nëpër “Call Center” në Prishtinë

Një aksion i Prokurorisë Speciale në bashkëpunim me Policinë e Kosovës është zhvilluar mbrëmë në disa qendra të thirrjeve të njohura si ‘Call Center’ në disa lagje ...

Arrestohen 14 persona në aksionin në disa “Call center” në Prishtinë

Prokuroria Speciale ka njoftuar se 14 persona janë arrestuar gjatë një aksioni në disa qendra të thirrjeve të njohura si ‘Call Center’ në disa lagje të Prishtinës.

Arrestohet 'mysafiri' i Kosovës në Shqipëri, dyshohet se mashtroi për hapjen e një 'Call Center'

Një 30-vjeçar nga Kamenica është arrestuar në Shqipëri, nën dyshimin se ka mashtruar dhe ka përfituar nga persona të ndryshëm një shumë të madhe të ...

Policia jep detaje për aksionin në 'Call center'

Policia e Kosovës ka njoftuar se edhe dje kanë vazhduar me aksionin për call center në rajonin e Prishtinës dhe Ferizajt.

Sekuestrohen më shumë se dy milion euro nga aksioni në “Call center”

Prokuroria Speciale ka njoftuar se ka sekuestruar dhe ka ngrirë 2 milion e 389 mijë e 750 euro në kuadër të operacionit në disa “Call Center”, nën dyshimet për mashtrim.

Dosja e Prokurorisë: Si funksiononte skema e mashtrimit të shtetasve gjerman nëpërmjet Call-Center 

KALLXO.com ka siguruar dosjen në të cilën zbardhen detajet e skemës së organizuar, ku Prokuroria pretendon se punëtorët e kompanive të ndryshme, kanë mashtruar qytetarë ...

Aksioni i Prokurorisë Speciale, ngrihen 700 mijë euro, arrestohen 18 persona

Janë ngrirë 700 mijë euro e janë arrestuar 18 persona për dy ditë në një aksion i cili po heton bizneset me “Call center”.