Postet nga: Çair

Media lokale: Një i vdekur dhe dy të plagosur nga të shtënat të dielën në Shkup

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur në një përleshje të ndodhur të dielën në mbrëmje (26.05.2024) në Shkup, raporton portalb.mk.

Tetovë, policia do ta dënojë personin që valëviti flamurin e “Shqipërisë së Madhe”

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se ka identifikuar autorin që valëviti flamurin e Shqipërisë së Madhe në Tetovë. Bëhet fjalë për A. M. (21), shtetas ...

Kallëzime penale për kryetarët e Tetovës dhe Çairit për pritjen e Albin Kurtit

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, ka ngritur të martën kallëzime penale kundër kryetarëve të Tetovës dhe Çairit, për, siç ...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut reagon pas tubimit që mori pjesë Kurti dhe për emërtimin e rrugës në Çair

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka reaguar pas tubimeve në Çair dhe Tetovë, ku mori pjesë edhe kryeministri kosovar Albin Kurti.

Aksident tragjik në Shkup, 16-vjeçari goditi për vdekje me veturë një grua

Një grua 47-vjeçare është përplasur për vdekje nga një veturë e drejtuar nga një 16-vjeçar në Çair të Shkupit.

Vrasja e mbrëmshme në Çair: Dy persona me pushka automatike hynë në çajtore

Mbrëmë rreth orës 21:40 dy sulmues të armatosur me pushka automatike kanë hyrë në një çajtore në rrugën “Braka Rexhepagiq” në afërsi të Shkollës Fillore “Imri ...

Të Gjitha Debatet për Zgjedhjet në Maqedoni në #DebatPernime

KALLXO.com ka përmbyllur një projekt të rëndësishëm me të cilin votuesve të shtatë komunave me shumicë shqiptar në Maqedoni u ka dhënë rastin të ...

Debat Pernime për Çairin

Përballja e kandidatëve për kryetarë të komunës së Çairit shënon fillimin e transmetimeve të DebatPernime për zgjedhjet lokale të 15 tetorit në Maqedoni.