Postet nga: Çagllavicë

Vjedhje në një shtëpi në Çagllavicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se më 6 gusht, ka ndodhur një vjedhje e rëndë në një shtëpi në Çagllavicë të Graçanicës.

Situata në veri, flasin aktivistët serbë

Në Qendrën Mediale në Çagllavicë, është mbajtur debati me temën "Situata në veri të Kosovës pas zgjedhjeve lokale - sfidat dhe zgjidhjet".

Babë e bir përleshen me dhëndrin, të tre përfundojnë prapa grilave

Të premten, në Çagllavicë, pas një mosmarrëveshjeje, babë e bir janë përleshur me dhëndrin e tyre, njofton Policia e Kosovës në raportin 24-orësh.

Çagllavicë, 9 automjete të përfshira në aksident trafiku, dy persona të lënduar

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore në një aksident trafiku, në të cilin janë përfshirë nëntë makina.

Nëna raporton se vajza e saj e mitur është dhunuar seksualisht

Një nënë ka raportuar se vajza e saj e mitur është dhunuar seksualisht nga një burrë.

Aksident me fatalitet në Çagllavicë, vdes 35-vjeçari

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Çagllavicë, në Prishtinë. Viktima është një burrë 35 vjeç.

Debati për targat, serbët kërkojnë shtyrjen e afatit

Analisti Albinot Maloku ka thënë sot se Qeveria e Kosovës nuk duhet të shtyjë afatin për ndërrimin - regjistrimin e makinave në targat nga “KM, “PR”, ...

Çagllavicë, pesë persona u lënduan në një aksident

Pesë persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë pas mesnate, në fshatin Çagllavicë të komunës së Prishtinës.