Postet nga: buxheti 2022

Komuna e Prizrenit miraton buxhetin për vitin 2022

Asambleja e Komunës së Prizrenit sot ka miratuar buxhetin për vitin 2022.

Kodra: Pacientët shpenzojnë shuma të majme për blerje të barnave

Besim Kodra nga Shoqata e të drejtave të pacientëve në Kosovë ka thënë se Ministria e Shëndetësisë duhet t’u krijojë kushte pacientëve që të ...

Specializanti: QKUK s’na paguan kujdestaritë edhe pse na detyron t’i mbajmë

Uran Halimi, përfaqësues i specializantëve me vetëfinancim, i ftuar në "Kallxo Përnime" ka thënë se Qendra Klinike Universitare e Kosovës nuk i paguan ...

Bekim Haxhiu: 57 milionë euro më pak për shëndetësinë në buxhetin e vitit 2022

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, në emisionin "Kallxo Përnime" ka thënë se Qeveria e Kosovës ka blerë një vaksinë kundër COVID-19 në ...

Buxheti i shëndetësisë dhe menaxhimi i COVID-19 - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po diskutohen çështje të shëndetësisë në Kosovë e po ashtu edhe menaxhimi i pandemisë COVID-19.

Bekim Haxhiu propozon përfshirjen e 9 projekteve në buxhetin e vitit 2022

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka treguar për amandamentet e propozuara në lidhje me buxhetin 2022.

Miratohet në parim buxheti për vitin 2022

Me 65 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin nr.08/L-066 mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Republikës ...

Përkundër premtimeve, Qeveria Kurti nuk ndanë asnjë cent për Spitalin e Podujevës

Në mbyllje të fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Podujevë, Albin Kurti kishte premtuar se me të si kryeministër dhe me Shpejtim Bulliqin si kryetar, ...