Postet nga: burkina faso

Mediumi kroat dhe boshnjak lavdërojnë Kosovën pas fitores së thellë kundër Burkina Fasos

Kosova ka nisur fuqishëm vitin 2022. Dardanët arritën që të fitonin me rezultat 5:0 në ditën e djeshme përball Burkina Fasos, që gjendet në pozitën e 56...

Këto janë vlerat e Kombëtares së Kosovës dhe Burkina Fasos

Kombëtarja e Kosovës sonte pritet të rikthehet në fushën e blertë për t`u përballur kundër Burkina Fasos në një ndeshje të karakterit miqë...

Dardanët kthehen në 'Fadil Vokrri', synojnë fitore përball Burkina Fasos

Kombëtarja e Kosovës në Futboll sot do të zbret në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” për tu përballur me Burkina Fason në ndeshjen e parë ...

FFK i bie pishman, nis shitjen e biletave të ndeshjes së Kosovës edhe në qytetet tjera

Federata e Futbollit të Kosovës i ka rënë pishman vendimit të djeshëm që të shes bileta për ndeshjen miqësore mes Kosovës dhe Burkina Fasos ...

FFK ‘përjashton’ qytetet e tjera, shet bileta për ndeshjen e Kosovës veç në kryeqytet

Federata e Futbollit të Kosovës ka injoruar pjesën më të madhe të qytetarëve nga Kosova duke mos u ofruar mundësi të barabarta për t’u ...

Pas problemeve teknike, shitja e biletave Kosovë - Burkina Faso nis sot nga ora 13:00

Të gjithë tifozët të cilët dëshirojnë të shikojnë Kosovën kundër Burkina Fasos duhet të presin orën 13:00 për tu pajisur me një biletë.

Sot nis shitja e biletave për ndeshjen kundër Burkina Faso

Të gjithë tifozët të cilat janë të interesuar për të parë Kosovën nga afër kanë mundësi që sot gjatë ditës të pajisen me biletë ...

Këta janë 23 futbollistët që Giresse i fton për debutimin e tij tek Kosova

Trajneri i Kosovës, Alain Giresse ka bërë publike listën e të ftuarve për dy ndeshjet në kuadër të ndeshjeve miqësore për muajin mars.