Postet nga: burim buleshkaj

Burim Buleshkaj dhe Destan Zogaj largohen nga puna në Shërbimin Korrektues, shkak rasti Dehari

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka larguar nga puna ish-ushtruesin e detyrës së drejtorit të Departamentit për Operativë, Siguri dhe Transport të të burgosurve, ...

Shërbimi Korrektues pezullon nga puna zyrtarët Burim Buleshkaj dhe Destan Zogaj, shkak rasti i Astrit Deharit

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka pezulluar nga puna zyrtarët Burim Buleshkaj, ish-ushtrues detyre i drejtorit të Departamentit për Operativë, Siguri dhe Transport të ...

VIDEO: Vëllait të Hashim Thaçit i hapet rast në Polici

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj shpjegoi se personat të cilët kanë qenë të përfshirë në ...

Prokuroria e Mitrovicës nis hetimet lidhur me ndejën e zyrtarëve të sigurisë me vëllanë e Thaçit

Një ndejë e cila dyshohet të jetë organizuar të shtunën në një zonë malore u ka kushtuar me suspendim dy zyrtarëve, komandantit të Njësive Speciale të Policisë ...

Birra me vëllain e Hashim Thaçit pezullohet drejtori i Burgut të Dyzit

Ushtruesi i Detyrës së Drejtorit të Burgut të Sigurisë së Lartë, Burim Buleshkaj është suspenduar nga ana e Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Nehat Thaqi.

Nehat Thaqi drejtor i Burgjeve deri në vendimin përfundimtar të gjykatës

Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës i Shërbimit Civil të Kosovës, ka marrë vendim që të anuloj konkursin e datës 27 dhjetor 2017 i shpallur nga Ministria e ...

Pesë Kandidatë Synojnë Postin e Drejtorit të Burgjeve 

Rasim Selmani, Enver Rrustemi, Nehat Thaçi, Burim Buleshkaj dhe Driton Bajramaj janë pesë kandidatët që synojnë postin e drejtorit të burgjeve të Kosovës.

Kosovarët e Shohin Ekstremizmin e Dhunshëm si ‘Rrezik i Lartë’

Hulumtimi i Qendrës Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) nxjerr se 70 përqind e qytetarëve e shohin ekstremizmin e dhunshëm si 'rrezik i lartë', pë...