Postet nga: burim berisha

Numërohen votat me kusht, Fushë-Kosova shkon në balotazh

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetari aktual i Fushë-Kosovës, Burim Berisha, ka marrë 103 nga votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta.

Burim Berisha: Numërimi edhe i rreth 220 votave do të vendosë për Fushë-Kosovën

Kryetari aktual i Komunës së Fushë-Kosovës dhe njëherësh kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Burim Berisha, ka reaguar pas lajmeve dhe spekulimeve për ...

Si ndryshojnë numrat në Fushë-Kosovë me votat e diasporës

Enver Bajçinca i Lëvizjes Vetëvendosje ka marrë shumicën e votave të diasporës në garën për kryetar të Komunës së Fushë-Kosovës. ...

Publikohen votat e diasporës për Fushë-Kosovën

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të parapara për kandidatët për kryetar të Komunës së Fushë-Kosovë...

Kandidati i PDK-së thotë se kryetari i Fushë Kosovës është i kyçur ilegalisht në ujësjellës, reagon Berisha  

Kandidati nga Partia Demokratike e Kosovës për kryetar të Fushë Kosovës, Rrahim Tërnava, e ka akuzuar kryetarin aktual të komunës, Burim Berisha për kyç...

Burim Berisha i quan shpifje akuzat e banorëve të Sllatinës së Madhe për rrjedhën e kanalizimit

Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, Burim Berisha, i ka quajtur të pavërteta, shpifje dhe mashtrime pretendimet e banorëve të Sllatinës së Madhe se kanalizimi ...

VIDEO: Banorët e Sllatinës së Madhe në hall me kanalizimin, thonë se ujërat e zeza vijnë edhe nga shtëpia e kryetarit të Komunës

Rreth 10 shtëpi në fshatin Sllatinë e Madhe të Fushë-Kosovës tash e disa vite thonë se janë në hall me rrjedhën e kanalizimit të papërfunduar.

Komuna e Fushë-Kosovës dha 2 mijë euro për vizitë studimore në Shqipëri, nxënësit përfunduan në Prevallë

Afro 30 fëmijë të komuniteteve rom, ashkali e egjiptas (RAE) nga Fushë-Kosova kanë përfunduar në Prevallë të Prizrenit për shëtitje ndonëse Komuna kishte ndarë mjetet ...