Postet nga: Burgu

20-vjetori i lirimit nga burgu i Serbisë Kurtin e gjeti në Bruksel si kryeministër i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar lirimin nga burgu i Nishit në Serbi 20 vjet më parë, në ditën kur tash si kryeminsitër po qëndron ...

U dënua gabimisht si 18 vjeçar, u shfajësua dhe u lirua si 62 vjeçar

Një burrë nga Misuri i dënuar gabimisht për një vrasje të trefishtë në vitin 1978 dhe i burgosur më shumë se 42 vite është shfajësuar dhe liruar, raporton BBC.

Të paktën 58 të vdekur nga përleshjet në një burg në Ekuador

Të paktën 58 të burgosur janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve që ndodhë gjatë natës në burgun Penitenciaria del Litoral në Ekuador, tha ...

Rrahje në mes të burgosurve në 'Dubravë'

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy të burgosur kanë pasur një mosmarrëveshje në mes vete.

Dubravë - Parandalohet futja e drogës brenda burgut - FOTO

 

Mbi 1,250 të burgosur janë vaksinuar me dozën e parë kundër COVID-19

Mbi 1,250 të burgosur janë vaksinuar me dozën e parë kundër COVID-19.

Hapet një furrë buke në burgun për gratë në Lipjan

Në Qendrën Korrektuese për gratë në Lipjan u bë përurimi zyrtar i një furre të bukës.

22 vjet nga masakra në burgun e Dubravës

22 vjet më parë në Burgun e Dubravës ka filluar të kryhet njëra nga masakrat më të mëdha në Kosovë kundër shqiptarëve nga regjimi i kriminelit ...