Postet nga: burgu i dubravës

Vizitori Tenton të Fusë Drogë në Burg

Në raportin ditor të policisë thuhet se një person gjatë vizitës së një vizitori në burg ka tentuar të fusë brenda hapësirave të burgut substancë të dyshuar narkotike ...

Vdes në Burg i Akuzuari për Vrasje në Pejë

Në Burgun e Dubravës dje ka ndërruar jetë i paraburgosuri 21 vjeçar, Hamza Abazaj, i cili është edhe shtetas suedez.

Të Pakënaqur me Ligjin e Ri, të Burgosurit e Dubravës Bojkotojnë Punën

Janë bërë një javë qëkur ka filluar bojkoti i punës nga të burgosurit e pavijonit 6 të Burgut të Dubravës.

Vizitori i Burgut Kapet me Marijuanë

Policia në raportin e saj të përditshëm njofton për arrestimin e një vizitori në sallën e vizitave të Burgut të Dubravës.

Tri Suspendime në Dubravë pas Arratisjes së të Burgosurit nga QKUK

Ministria e Drejtësisë, përmes kësaj komunikate njofton ka bërë të ditur se duke u bazuar në mandatin ligjor të saj, ka ndërmarrë masa të nevojshme ...

Tenton t’i Vë Flakën Dhomës së Burgut

Një i burgosur në Burgun e Dubravës ka tentuar ta djegë veten dhe dhomën ku ndodhet në Pavijonin 2.

I Burgosuri i Dubravës Vdes në Spital të Pejës

74 vjeçari me inicialet H. G i burgosur në Burgun e Dubravës ka vdekur pas një sëmundje të rëndë.

Paraburgim Për të Dyshuarit që Tentuan të Fusin Drogë në Burg

Sipas njoftimit të Gjykatës Themelore të Pejës, të dyshuarit V.Th. dhe F.M. dje kishin tentuar që të fusin brenda burgut  të Dubravës substanca narkotike të ...