Postet nga: burgu i dubravës

Tenton t’i Vë Flakën Dhomës së Burgut

Një i burgosur në Burgun e Dubravës ka tentuar ta djegë veten dhe dhomën ku ndodhet në Pavijonin 2.

I Burgosuri i Dubravës Vdes në Spital të Pejës

74 vjeçari me inicialet H. G i burgosur në Burgun e Dubravës ka vdekur pas një sëmundje të rëndë.

Paraburgim Për të Dyshuarit që Tentuan të Fusin Drogë në Burg

Sipas njoftimit të Gjykatës Themelore të Pejës, të dyshuarit V.Th. dhe F.M. dje kishin tentuar që të fusin brenda burgut  të Dubravës substanca narkotike të ...

I Burgosuri në Dubravë i Fut Flakën Dhomës së Tij

Lajmi për këtë incident është konfirmuar për KALLXO.com nga drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Sokol Zogaj.

Arrestohet e Dyshuara, iu Gjet Drogë në Burg

Policia ka njoftuar për arrestimin e një të dyshuare në Burgun e Dubravës pasi gjatë kontrollit asaj i është gjetur një sasi narkotikësh, të cilën e ...

Arrestohet e Dyshuara, po Fuste Drogë në Burg

Një person i gjinisë femërore është arrestuar dje rreth orës 13:15 në Burgun e Dubravës pasi ka tentuar të fuste në këtë burg substancë narkotike, që dyshohet ...

Vdes një i Burgosur në Burgun e Dubravës

Sipas këtij shërbimi, i burgosuri B.Th. ka qëndruar në burgun e Dubravës që nga viti 2007, i dënuar me 12 vjet e 6 muaj për veprë...

Paraburgim Mësuesit që Tentoi të Fuste Drogë në Burg

Një muaj paraburgim është masa e sigurisë e shqiptuar nga Gjykata Themelore e Pejës ndaj mësimdhënësit të gjuhës angleze M.Gj., i cili dje u ...