Postet nga: burgu i dubravës

Arratisja nga burgu, suspendohen dy gardianë

Dy zyrtarë korrektues janë suspenduar nga puna pasi një i burgosur ishte arratisur nga pavijoni gjysmë i hapur në Burgun e Dubravës.

Arratiset një i burgosur nga Burgu i Dubravës

Një i burgosur është arratisur sonte nga Burgu i Dubravës.

Arrestohet shqiptari me shtetësi amerikane që tentoi të fusë drogë në Burgun e Dubravës

Një shqiptar me shtetësi amerikane është ndaluar gjatë ditës së djeshme Qendrën Korrektuese në Dubravë pasi tentoi të fusë drogë brenda burgut.

Dubravë, një i burgosur i sëmurë detyrohet të punojë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një i burgosur në burgun e Dubravës, ka raportuar se edhe pse i sëmurë është detyruar me forcë nga gardiani i ...

Suspendohen dy zyrtarë të burgjeve për vetëvrasjen në Burgun e Dubravës

Dy zyrtarë korrektues janë suspenduar pas rastit të vetëvrasjes së një të burgosuri në Burgun e Dubravës.

Gjendet drogë në Burgun e Dubravës

74 gramë drogë të llojit marihuanë është gjetur brenda hapësirave të Burgut të Dubravës.

Tentoi të shiste drogë në burg të Dubravës, dënohet i akuzuari

Gjykata e Pejës e ka dënuar me 5 muaj burg dhe 250 euro gjobë Enver Xhakollin, i akuzuar për posedim të 21 mbështjellësve të letrës me 0.3 gram ...

Në Spitalin e Pejës vdes një i burgosur

Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton se sot rreth orës 15:40 në Spitalin Rajonal të Pejës ka vdekur i burgosuri me inicialet Gj. P., i lindur më 1965.