Postet nga: burgu i dubravës

Presidenti Thaçi nesër viziton Burgun e Dubravës

Në shenjë nderimi për të burgosurit shqiptarë të vrarë para 21 vjetësh, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të vizitojë Burgun e Dubravës në Komunën ...

Albin Kurti për masakrën e Dubravës: Do të angazhohemi në rikthimin e kujtimit të asaj që ka ndodhur

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka vizituar Burgun e Dubravës dhe bëri homazhe në përkujtim të Masakrës së Dubravës e cila ndodhi 21 vjet më parë.

Udhëheqësi i trajnimeve në Burgun e Dubravës rezulton pozitiv me coronavirus

Udhëheqësi i Trajnimeve në Burgun e Dubravës ka rezultuar pozitiv me coronavirus javën e kaluar.

Mbrëmë u arratis, sot u arrestua dhe do të izolohet brenda burgut

Pa kaluar ende 24 orë nga arratisja është arrestuar një person në rajonin e Pejës.

Arrestohet i burgosuri që u arratis nga Burgu i Dubravës

Ende pa kaluar 24 orë është arrestuar personi, i cili u arratis mbrëmë rreth orës 23:00 në Burgun e Dubravës.

Një person i dyshuar për COVID-19 nga Stacioni i Policisë në Istog dërgohet në Klinikë Infektive

Një person është dërguar mbrëmë nga Stacioni i Policisë në Istog për në Klinikën Infektive.

VIDEO: Si po funksionon Burgu i Dubravës në kohën e pandemisë

https://www.youtube.com/watch?v=mNT1y-tl6H8&feature=youtu.be

Ministria e Shëndetësisë jep detaje për të sëmurët me zgjebë në burgun e Dubravës

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë detaje për rastin e dy të sëmurëve me zhugë (zgjebë) në burgun e Dubravës.