Postet nga: 'burdushi'

‘Burdushi’ dënohet me burg

Hysri Peqani, mjeku popullor i njohur si ‘Burdushi’ është dënuar nga Gjykata Themelore e Prizrenit me 1 vjet burgim dhe 5 mijë euro gjobë, për veprën penale mashtrim. Po ...

30 ditë paraburgim për Burdushin

Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e prokurorisë duke i caktuar kështu Hysri Peqanit një muaj paraburgim.

Burdushi në gjykatë: Të marteve dhe të premteve mos më ngucni

Hysri Peqani, i njohur si mjeku popullor Burdushi është paraqitur sot në gjykatë në seancën ku u diskutua për masën e sigurisë që duhet t’i vë ...

Dokument: Provat e prokurorisë ndaj ‘Burdushit’

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur sot kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për Hysri Peqanin i njohur si ‘ Burdushi’.

Avokati i 'Burdushit' komenton akuzat dhe veturat e konfiskuara

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj Hysni Peçani, i njohur si “Burdushi”.

'Burdushi' dyshohet edhe për fajde dhe ushtrim të paligjshëm të veprimtarisë

Petrit Kryeziu, prokurori i cili e ka udhëhequr bastisjen në shtëpinë e të dyshuarit Hysri Peqani - 'Burdushi', ka thënë se pas provave dhe gjësendeve të ...

'Burdushit' i sekuestrohen edhe 3 vetura

Prokuroria Themelore në Prizren ka konfirmuar se pas bastisjes në shtëpinë e 'Burdushit', pos që janë gjetur dhe sekuestruar dy armë dhe gjësende të tjera, me rastin e ...

Bastiset shtëpia e Hysri Peçanit- Burdushit (FOTO)

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Prizren kanë bastisur sot shtëpinë e mjekut popullor Hysri Peçanit, i njohur në opinion si “Burdushi”.