Postet nga: Burbuqe Berisha

Mbahen homazhe për regjisoren Burbuqe Berisha

Janë mbajtur sot homazhe në Teatrin Kombëtar të Kosovës për të kujtuar regjisoren Burbuqe Berisha. Politikanë, artistë dhe kolegë kanë nderuar figurën dhe kontributin e regjisores ...

Kolegë e personalitete, flasin në kujtim të regjisores së ndjerë Burbuqe Berisha

Regjisorja Burbuqe Berisha ka vdekur sot në Prishtinë, në moshën 51 vjeçare. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë të ditur përmes një komunikate pë...

Vdiq regjisorja Burbuqe Berisha

Ka vdekur sot regjisorja Burbuqe Berisha. Kallxo.com merr vesh se Berisha na ndërruar jetë brenda objektit të Ministrisë së Kulturës.

Nesër shfaqet filmin 'Nëntor i ftohtë', mblidhen fonde për shërimin e regjisores Berisha

Filmi "Nëntor i Ftohtë" me regji të Ismet Sijarinës shfaqet nesër, 3 dhejtor 2019, në Kino ‘Armata’ në Prishtinës duke filluar nga ora 20:00.

'Bretkosa' të shtunën jepet në Teatrin Kombëtar të Tiranës

Shfaqja "Bretkosa" me regji të Burbuqe Berishës, produksion i Teatrit AAB “Faruk Begolli” do të shfaqet më 28 shtator 2019 në Teatrin Kombëtar të Tiranës.

MKRS nderon Azem Shkrelin me çmimin ‘Bekim Fehmiu’

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë sot Çmimet Kombëtare për Kinematografinë në një ceremoni të organizuar në kabinetin e ministrit në largim Kujtim Gashi.

'Një tregim Prishtine’ prezantohet në tri festivale gjatë këtij muaji

 Filmi “Një tregim Prishtine” me skenar të Getoarbë Mulliqi -Bojaj dhe regji të Burbuqe Berishës do të prezantohet në tri festivale ndërkombëtare të filmit gjatë këtij ...

‘Bryma e vdekjes’ premierë në Teatrin Kombëtar

 Teatri Kombëtar i Kosovës do të sjellë sot premierën e shfaqjes “Bryma e vdekjes” me tekst të Milazim Krasniqit dhe regji të Burbuqe Berishës.