Postet nga: Bundesliga

Bundesliga gati për rinisjen e kampionatit me 9 maj

Bundesliga gjermane është e gatshme që t’i kthehet futbollit me 9 maj, nëse qeveria gjermane ia jep dritën e gjelbërt.

Zyrtare: Bundesliga shtyhet deri me 30 prill

Futbolli europian është pezulluar në të gjitha shtetet europiane për shkak të pandemisë së COVID -19.

Bundesliga pritet të filloj me 3 prill

Futbolli në tërë Gjermaninë është ndërprerë për një kohë të caktuar, shkaku i përhapjes së pandemisë së coronavirusit.

Fund dramatik në ndeshjen Leipzig- Monchengladbach (VIDEO)

Leipzig dhe Monchengladbach i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 2-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të në Bundesligë.

Leipzig mposhtet nga Frankfurti (VIDEO)

Lideri i Bundesligës, RB Leipzig, është mposhtur nga Eintracht Frankfurti, me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 19-të në Bundesligë.

Bayern Munchen e mbyll vitin 2019 me fitore (VIDEO)

Bayern Munchen ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Ëolfsburgut me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 17-të në Bundesligë.

Leipzig lider i ri i Bundesligës (VIDEO)

RB Leipzig ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Dusseldorfit me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 15-të në Bundesligë.

Bayern Munich shënon fitore të lehtë ndaj Dusselforit (VIDEO)

Bayern Munch ka shënuar fitore të lehtë ndaj Dusseldorfit me rezultat 4-0, në kuadër të xhiros së 12-të në Bundesligë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!