Postet nga: Bullgaria

Zaharieva: Bullgaria njeh vetëm identitetin e ri maqedonas

“Qeveria në Shkup po përpiqet të mohojë historinë tonë të përbashkët dhe kjo është arsyeja pse kemi mosmarrëveshje bilaterale”. Kështu ka deklaruar ministrja e Jashtme ...

Policia e Bullgarisë arreston katër persona pas koreve raciste ndaj lojtarëve të Anglisë

“Sky Sport”, njofton se policia e Bullgarisë i ka arrestuar katër persona, pas koreve raciste ndaj futbollistëve të Anglisë, ndeshjen e së hënës në Sofie, ku ...

Jep dorëheqje Kryetari i Federatës së Futbollit të Bullgarisë

Ka dhënë dorëheqje Kryetari i Federatës së Futbollit të Bullgarisë, Borislav Mihaylov.

Bullgaria pro hapjes së negociatave të Shkupit dhe Tiranës me BE-në

Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipë...

Kosova shkak që Bullgaria thërret ambasadorin serb në raportim

Ministria e Jashtme bullgare ka thënë sot se ambasadori serb është ftuar në një takim raportues në ministri të hënën në lidhje me reagimin e ministrit të ...

Zyrtare: Bullgaria publikon listën e futbollistëve për ndeshjen ndaj Kosovës

Kombëtarja e Bullgarisë do t’i zhvilloj dy ndeshje në muajin qershor në kuadër të fazës së grupeve për “Euro 2020”.

Sulmuesi bullgar Nedelev: Nuk di asgjë për Kosovën

Kosova nesër do të përballet me Bullgarinë, në stadiumin “Fadil Vokrri”, prej orës 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Zyrtare: Trajneri i Bullgarisë e publikon listën e futbollistëve ndaj Kosovës

Kosova ndeshjen e parë zyrtare do ta luajë me Bullgarinë me 25 mars për kualifikimet e Euro 2020.