Postet nga: Bujar Nishani

Ish presidenti i Shqipërisë: Deputetët e Kosovës me miratimin e rezolutës po ruajnë paqen dhe stabilitetin në rajon

Ish presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka thënë se deputetët e Kuvendit të Kosovës që miratuan sot rezolutën kundër mbajtës së referendumit të ...

Ish-Presidenti Nishani: Minishengeni Ballkanik, një fake news me pasoja rajonale

Ish presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka reaguar në lidhje me vizitën e liderëve ballkanik në Tiranë.

Ish presidenti i Shqipërisë e quan fjalor i ‘çartur’ fjalimin e Edi Ramës në Pejë

Ish presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, e ka quajtur fjalor skandaloz, vulgar dhe i çartur,  fjalimin e kryeministrit Edi Rama, sot gjatë mbledhjes së dy qeverive.

Ish-presidenti Nishani kundër kampit në Shqipëri me refugjatë nga zonat e luftës

Ish-presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka reaguar pas lajmeve të publikuara në media se Shqipëria është ofruar për të pritur refugjatë nga zonat e konfliktit në Lindjen ...

Nishani: Të Punojmë për Dy Shtetet Tona

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani që sot u nderua me Urdhrin e Lirisë nga Presidenti Thaçi, vlerësoi lart nderimin që iu bë.

Thaçi Pret Nishanin

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot me ceremoni  shtetërore, Gardën e Nderit të FSK-së  e qilim të kuq Presidentin e Shqipërisë Bujar Nishani.

Familjet Anti-Komuniste Kujtojnë ‘Vdekjet e Martirëve’

Rreth 64 vjet pasi parashutistët e fundit të Kompanisë 4000 – një grup disidentësh shqiptarë të trajnuar nga CIA për të luftuar regjimin komunist të Enver Hoxhës – u hodhë...

Lufta Shqiptare për Presidentin e Ardhshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se koalicioni i tij qeveritar i qendrës së majtë do të bie dakord mbi emrin e presidentit të ...