Postet nga: bujar gashi

Prishtinë, komuna me tre studime për imunitetin e arritur ndaj COVID-19

Komuna e Prishtinës është duke zhvilluar tri studime shkencore me anë të testeve serologjike lidhur me përhapjen e COVID-19 te qytetarët.

Prishtinë, komuna tregon nëse do ketë një qendër tjetër për COVID-19 si ajo në lagjen 'Kalabria'

Komuna e Prishtinës në vitin 2020 kishte improvizuar qendrën e mjekësisë familjare në lagjen 'Kalabria' si vendi ku do trajtohen të prekurit me COVID-19.

Prishtinë, mungesë e mjekëve në QMF, Komuna shpejt pritet të hapë konkurs për shtim stafi

Që nga fillimi i këtij viti komuna e Prishtinës është duke u përballur me mungesë të mjekëve në kujdesin parësor në zona periferike dhe rurale.

Prishtinë, përfundojnë listat e testimeve serologjike, prej nesër përpilohen të rejat

Në qendrat e mjekësisë familjare në Prishtinë këto ditë nuk janë kryer teste serologjike.

A do të shndërrohet Pallati i Rinisë në Prishtinë në spital për pacientë me COVID-19?

Në emisionin “Kallxo Pernime” po diskutohet për menaxhimin e pandemisë së COVID-19 në Kosovë dhe ndikimin e pandemisë në shëndetin mendor.

FOTO - Pritje të gjata të pacientëve me COVID-19 në Prishtinë për të marrë infuzion

Rritja e numrit të rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë, ka bërë që shumë pacientë të presin në radhë dhe me orë të tëra për të ...

54 punëtorë shëndetësorë u infektuan me COVID-19 në Prishtinë për më pak se tri javë

Drejtori komunal i shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, ka njoftuar se nga data 19 tetor e deri më sot janë infektuar 54 punëtorë shëndetë...

90 mostra për COVID-19 janë marrë sot në Prishtinë, priten edhe rezultatet e dy ditëve tjera

90 prishtinas janë testuar sot me testin PC-RTP, për të parë nëse janë të prekur nga coronavirusi.