Postet nga: buffon

 Dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit takojnë Ronaldon dhe Buffonin (VIDEO)

Aurelio dhe Alesjo, janë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit të 26 nëntorit që e goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit.

Bufon kthehet në portë, synon t’i thyej dy rekorde të tjera me Juventusin

Gianluigi Buffon, ndeshjen e tij të fundit zyrtare me Juventusin në Serie A, e kishte luajtur në maj të vitit 2018 pikërisht ndaj Hellas Veronas.

Buffon tregon pse e zgjodhi numrin 77 në fanellën e Juventusit

Gianlugi Buffon sot e kompletoi kthimin e tij në Juventus edhe zyrtarisht.

Buffon i kthehet ‘Zonjës së Vjetër’

Legjenda italiane Gianluigi Buffon është i gatshëm që të rikthehet në Juventus.

Buffon në histori të Ligës së Kampionëve (Foto)

Është 41-vjeçar, por ende vazhdon të jetë në nivele të larta në futboll, ai është portieri italian Gianluigi Buffon.

Buffon: Më vjen keq për Interin e Napolin

Portieri i Paris Saint – Germain, ka thënë se i vie keq për eliminimin e Interit dhe Napolit, nga Liga e Kampionëeve.

Buffon: Është e vështirë të luhet në Napoli

Gianluigi Buffon, nesër do të rikthehet të luaj përsëri në stadiumin e zjarrtë të “San Paolos”, ndaj Napolit në kuadër të ndeshjes së katërt në ...

Buffon u shkruan letër tifozëve të Juventusit

Gianluigi Buffon ka shkuar një letër prekëse për tifozët e Juventusit, pasi ka paralajmëruar largimin në fund të sezonit nga kjo skuadër.