Postet nga: BSPK

BSPK dënon vendimin për largim të përkohshëm nga puna të disa sindikalistëve të “Trepçës”

Bashkimit i Sindikatave të Pavarura të Kosovës – BSPK ka reaguar pasi kryeshefi ekzekutiv i “Trepçës”, Enis Abdurrahmani, ka marrë vendim për largimin e përkohshëm nga ...

Kurti pret në takim kryetarin e BSPK-së, mirëpret votimin e Ligjit për Zyrtarët Publikë dhe për Paga

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot me kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), Atdhe Hykolli.

Tensionet në veri, BSPK-ja del në mbështetje të Policisë së Kosovës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) ka dalë në mbështetje të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës pas zhvillimeve të fundit në veri të ...

Kurti pret në takim kryetarin e BSPK-së, flasin për bashkëpunimin mes tyre

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), Atdhe Hykolli.

Inspektorati i Punës e cilëson grevën e BSPK-së të jashtëligjshme

 

Komunat kërkojnë nga Qeveria që t'i procedojë urgjentisht pagat e mësimdhënësve

Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që t'i ekzekutojë pagat e punonjësve të arsimit duke u shprehur e shqetë...

Rrahman Jasharaj tregon se çfarë do të ndodhë nëse mësimdhënësve nuk u dalin pagat deri nesër

Greva në arsim që kishte filluar më 25 gusht është pezulluar më 1 tetor deri në janar të vitit 2023.

Nimani: Greva në arsim nuk ka filluar në qershor sepse na vinte keq për maturantët dhe gjysmë-maturantët

Pasojat e grevës njëmuajshe në arsim është tema që po diskutohet në emisionin “KALLXO Përnime”.