Postet nga: Bruksel

Ymeri e Kurti Takohen në Bruksel me Zyrtarë të KE-së dhe PE-së

Gjatë ditës së parë të vizitës në kryeqytetin europian, Ymeri e Kurti kanë takuar eurodeputetin socialdemokrat nga Kroacia Tonino Picula dhe përfaqësuesit e zyrës së ...

Fillon Takimi mes Mogherinit dhe Thaçit e Mustafës

Në Bruksel ka filluar takimi mes Përfaqësueses së Lartë të BE-së për Punë të Jashtme, Federica Mogherini, dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit ...

Ish-Spiuni Jugosllav Dënohet për Vrasjen e Enver Hadrit

Një gjykatë në Bruksel të martën dënoi Bozhidar Spasiqin, ish-kreun e operacioneve speciale të policisë sekrete jugosllave, UDBA, dhe anëtarët e bandës kriminale serbe Andrija ...

Hoxhaj Kërkon më Shumë Presion Ndaj Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur një vizitë dyditore në Bruksel dhe Strasburg, ku do të zhvillojë takime me krerët më të ...

BE ia Vazhdon Mandatin EULEX-it

Këshilli Evropian ka vendosur sot t’ia vazhdojë mandatin misionit të BE-së për sundimin e ligjit në Kosovë deri më 14 qershor 2018.

Policia: S’ka Rrezik të Sulmeve në Kosovë

“Nuk ka ndonjë indikacion apo informacion konkret për ndonjë sulm të mundshëm terrorist në Kosovë, por edhe Kosova nuk mund të jetë imune sikurse nuk janë edhe shtetet ...

Rrëfimi i Vjosa Musliut për Sulmet në Bruksel

Rrëfimi i Vjosa Musliut për Sulmet në Bruksel

Vjosa Musliu është asistent-profesore në Universitetin e Lirë të Brukselit.

Mustafa Ngushëllon Brukselin

Kryeministri Isa Mustafa  shprehu ngushëllime për viktimat e sulmeve që ndodhën sot në Bruksel.