Postet nga: Bruksel

Thaçi flet para takimit në Bruksel

Presidenti Hashim Thaçi para takimit në Bruksel me presidentin serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë është e obligueshme për një...

Haradinaj nuk e di se për çfarë do bisedojë Thaçi me Vuçiqin sot në Bruksel

I pari i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot se nuk e di se për çfarë saktësisht do të bisedohet në takimin ...

Thaçi e Vuçiq sot pritet të takohen në Bruksel

Federica Mogherini, shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar ...

Ministri i arsimit komenton rastin e zyrtares që dyshohet se vjedhi në Bruksel

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyçi është deklaruar sa i përket rastit ku një zyrtare e MASHT-it është kapur duke vjedhur në një prej dyqaneve ...

Vulin tregon nëse do të ketë kompromis me Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, është shprehur pesimist sa i përket arritjes një kompromisi të mundshëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në dialogun në Bruksel.

NATO pritet të rrisë gatishmërinë e trupave

Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s pritet t'i japin dritën jeshile një nisme të re të Shteteve të Bashkuara që do të rrisë gatishmërinë e trupave të Aleancës, ...

Platforma, përpjekje për konsensus rreth dialogut me Serbinë

Platforma e hartuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë, e cila pret edhe miratimin e Kuvendit, është përpjekje për arritjen e një konsensusi gjithë...

Dy 'Kërkesat Urgjente' të Mogherinit për Thaçin e Vuçiqin

Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë për Punë të Jashtme dhe Politikën e Sigurisë njëkohësisht edhe nënkryetarja e Komisionit Europian, u takua sot me ...