Postet nga: Bruksel

Gjenerali serb s'e duron praninë e Kosovës, lëshon mbledhjen në Bruksel

Gjenerali Pedrag Bandiq, shef i delegacionit të Serbisë, nuk ka duruar praninë e zyrtarëve të Kosovës në mbledhjen e mbajtur në Bruksel për normalizimin e aviacionit në ...

Marrëveshja: Kryetar i KE – ministrja gjermane, shef i diplomacisë së BE-së - spanjolli Borrell

28 vendet anëtare të Bashkimit Europian janë marrë vesh sonte për emrat që do të vihen në pozitat kyçe të BE-së.

Një belg akuzohet për komplot për të sulmuar ambasadën amerikane

Prokurorët belgë thanë se kanë arrestuar një burrë në Bruksel, nën dyshimet se ka planifikuar sulm në ambasadën e Shteteve të Bashkuara në këtë qytet.

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën ...

BE-ja jep detaje për takimin me krerët e ekipit negociator të Kosovës

Në lidhje me vizitën e sotme në Bruksel të krerëve të ekipit negociator të Kosovës, KALLXO.com ka kontaktuar Zyrën për informim të Bashkimit Europian.

Shpend Ahmeti, Fatmir Limaj e Blerim Shala 'tinëz' në Bruksel

Kryesuesit e ekipit negociator të Kosovës, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj, janë nisur dje për në selinë e Bashkimit Europian në Bruksel.

Vajza e zëdhënësit të Putinit punon në Parlamentin Europian

Vajza e zëdhënësit të Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, punon si praktikante në Parlamentin Europian në Bruksel dhe ka qasje të pakufizuar në dokumente të ndryshme të ...

Dy shqiptarë vdesin nga zjarri në banesën e tyre në Bruksel

Dy shqiptarë humbën jetën tragjikisht pasi apartamenti ku ata jetonin u përfshi nga flakët të premten e 8 shkurtit.