Postet nga: Bruksel

Kurti takohet me bashkatdhetarë në Bruksel, ju premton kushte për të investuar në Kosovë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka takuar në Bruksel një numër të bashkatdhetarëve. Ai para tyre ka theksuar se do të ketë lehtësim të ...

Krerët e vendeve të BE-së nisin samitin në Bruksel

Përpjekjet e Britanisë për të qëndruar apo për t'u larguar nga Bashkimi Evropian me 28 anëtarë, operacioni turk në veri të Sirisë dhe zgjerimi i bllokut ...

Gjenerali serb s'e duron praninë e Kosovës, lëshon mbledhjen në Bruksel

Gjenerali Pedrag Bandiq, shef i delegacionit të Serbisë, nuk ka duruar praninë e zyrtarëve të Kosovës në mbledhjen e mbajtur në Bruksel për normalizimin e aviacionit në ...

Marrëveshja: Kryetar i KE – ministrja gjermane, shef i diplomacisë së BE-së - spanjolli Borrell

28 vendet anëtare të Bashkimit Europian janë marrë vesh sonte për emrat që do të vihen në pozitat kyçe të BE-së.

Një belg akuzohet për komplot për të sulmuar ambasadën amerikane

Prokurorët belgë thanë se kanë arrestuar një burrë në Bruksel, nën dyshimet se ka planifikuar sulm në ambasadën e Shteteve të Bashkuara në këtë qytet.

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën ...

BE-ja jep detaje për takimin me krerët e ekipit negociator të Kosovës

Në lidhje me vizitën e sotme në Bruksel të krerëve të ekipit negociator të Kosovës, KALLXO.com ka kontaktuar Zyrën për informim të Bashkimit Europian.

Shpend Ahmeti, Fatmir Limaj e Blerim Shala 'tinëz' në Bruksel

Kryesuesit e ekipit negociator të Kosovës, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj, janë nisur dje për në selinë e Bashkimit Europian në Bruksel.