Postet nga: Britania e Madhe

Coronavirusi – Mbretëresha e Britanisë anulon traditën e ditëlindjes

Mbretëresha e Britanisë së madhe, Elizabeta, ka kërkuar që të mos ketë përshëndetje me armë për të shënuar ditëlindjen e saj të martë...

Kryeministri britanik duhet të vazhdojë vetizolimin

Kryeministri britanik, Boris Johnson, do të mbetet i vetizoluar, pasi vazhdon të ketë simptoma të coronavirusit, përfshirë temperaturë.

Coronavirusi - Parlamenti i Britanisë së Madhe mbyllet për të paktën katër javë

Parlamenti i Britanisë është vendosur të ndërpresë punën për të paktën katër javë nga e mërkura, si pjesë e përpjekjeve të qeverisë pë...

Stuhia në Britani, anulohen qindra fluturime

Zyra e Meteorologjisë i ka aktivizuar disa alarme të motit për shkak të reshjeve të mëdha të shut dhe erërave të fuqishme, ndërsa ka paralajmëruar ...

Gazetarët bojkotuan konferencën e kryeministrit britanik pasi u përjashtuan disa media

Gazetarët u larguan nga një konferencë e mbajtur nga kryeministri britanik, Boris Johnson, për planet e Brexit-it, pasi drejtori i komunikimit të kryeministrit ndau mediat që do të ...

Merkel: Brexit një plagë e thellë për të gjithë ne

Kancelarja gjermane Angela Merkel shprehu dëshirën e saj për një lidhje ende të ngushtë me Britaninë e Madhe.

Parlamenti Evropian pritet të votojë për Brexit-in

 

Mbretëresha Elizabeta do të diskutojë me princin Harry për tërheqjen e tij nga detyrat e familjes mbretërore

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeta, ka thirrur nipin e saj princin Harry për të diskutuar rreth planeve për të ardhmen e tij dhe të bashkëshortes ...