Postet nga: bregdeti

Erozioni gllabëron vazhdimisht plazhet me rërë të Shqipërisë

Bregdeti në pjesë të Shqipërisë veriore po humbet rreth 2-3 metra në vit nga deti dhe si vendasit ashtu edhe shkencëtarët thonë se kohës për ...

Festojeni 1 majin në hotel Tanushaj, Sharr Travel nxjerr super ofertën 2 netë vetëm 60€

1 Maji po vjen.

Përvjetorin e 15-të festojeni me mega-ofertat e Sharr dhe Blue Travel

Vjet, sivjet, e kurdoherë.

Kryebashkiakja: Durrësi është vizituar nga mbi 1 milion turistë këtë vit

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako, thotë se këtë vit qyteti bregdetar është vizituar nga mbi 1 milion turistë.

‘Investime strategjike’: Resortet kërcënojnë zonat e mbrojtura në bregdetin shqiptar

Ekspertë dhe aktivistë mjedisorë ngrenë këmbana alarmi për resortet e miratuara nga qeveria si investime strategjike brenda zonave të mbrojtura natyrore dhe me potencial arkeologjik, duke kërcë...

Të dhëna të frikshme, mbi 100 pushues vdiqën në bregdetin e Shqipërisë për tri vite

Shqipëria numëron dhjetëra persona të mbytur në bregdet në katër vitet e fundit, por të paktën një vendim gjyqësor i formës së prerë ...

CNN: Bregdeti Kroat në mesin e 16 më të mirëve në botë

Bregdeti është një nga karakteristikat gjeografike më tërheqëset të planetit tonë.

Mot i ndryshueshëm në bregdetin shqiptar

Gjirokastra me temperaturë maksimale.