Postet nga: brazil

Venezuela mbyll kufijtë përkohësisht për të bllokuar ndihmat nga Kolombia

Venezuela ka thënë se kufiri i saj me Kolombinë është mbyllur përkohësisht për të bllokuar ndihmat humanitare, raporton BBC.

Tragjedi në futbollin brazilian, 10 të vdekur nga zjarri në klubin Flamengo

10 persona kanë mbetur të vdekur nga një zjarr i madh që ka përfshirë një konvikt në qendrën e trajnimit të ekipit të të rinjve të Flamengos, një prej ...

‘Trumpi tropikal’ zgjedhet president i Brazilit

Ish kapiteni i ushtrisë, Jair Bolsonaro është zgjedhur president i Brazilit pas zgjedhjeve të mbajtura ditën e diel në këtë shtet, duke premtuar ndryshim rrënjësor në ...

Sulmohet kandidati presidencial në Brazil

Kandidati në zgjedhjet presidenciale në Brazil, Jair Bolsonaro, u sulmua me thikë gjatë një tubimi zgjedhor.

Neymar magjeps Brazilin, por bezdis gjithë botën

"Neymar e ka magjepsur Brazilin por e ka bezdisur të gjithë botën", kjo ishte mënyra se si gazeta braziliane ‘Globo’ e ka portretizuar Neymarin, duke kapur disa nga ...

Zjarr në qendrën korrektuese për të mitur, ka të vdekur e të lënduar

Disa njerëz kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë lënduar në një zjarr që shpërtheu në një institucion korrektues në Brazil.

Ish-Presidenti i Brazilit Dorëzohet në Polici

Ish-president i Brazilit, Luis Inacion Lula Da Silva do të fillojë vuajtjen e dënimit prej 12 vitesh burg, pas dorëzimit në polici.

Arrestohet Tregtari më i Madh i Armëve në Brazil

Policia braziliane ka njoftuar sot se ka arrestuar një person, i cili konsiderohet të jetë tregtari më i madh i armëve në Brazil.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!