Postet nga: brazil

Presidenti i Brazilit sulmon mediat për shkak të zjarreve në Amazonë

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, sulmoi mediat gjatë një fjalimi që mbajti në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, duke i quajtur "gënjeshtra" raportimet për zjarret në ...

Ndalohet hyrja në Shqipëri e 27 tonelatave filetë pule nga Brazili

Drejtoria Rajonale e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit Tiranë ndaloi hyrjen e 46.2 tonelatave produkte të pasigurta nga Brazili të destinuara për territorin shqiptar si dhe ndëshkoi me 5.25 milionë ...

Katër vajza përdhunohen çdo orë në Brazil

Në Brazil, katër vajza nën moshën 13 vjeçare dhunohen çdo orë dhe çdo dy minuta Policia merr një raport të dhunës ndaj grave, raporton CNN.

Qeveria e Brazilit e refuzon ndihmën për Amazonën

Qeveria e Brazilit tha se do të refuzojë ofertën për ndihmë nga G7-ta, apo grupi i vendeve më të industrializuara, për fikjen e zjarreve në pyjet ...

Liderët botërorë do t'i ndihmojnë Brazilit në fikjen e zjarreve në Amazonë

Liderët e Grupit të Shtatë vendeve më të idustrializuara (G7) Shteteve të Bashkuara, Britanisë, Kanadasë, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Japonisë, kanë thënë se janë duke u pë...

Gjendet i vdekur në burg trafikanti i drogës që u përpoq të arratisej i maskuar si vajza e tij

Trafikanti i drogës, braziliani Rio Clauvino da Silva, është gjetur i vdekur në qelinë e tij. Sipas autoriteteve braziliane Da Silva ka bërë vetëvrasje, raporton "The Guardian".

Trafikanti i drogës tentoi të arratiset nga burgu duke u maskuar si vajza e tij (VIDEO)

Bosi i drogës Joaquín "El Chapo" Guzmán, bëri arratisje kinematografike në vitin 2015, kur kërkoi një tunel një milje të gjatë, një ryshfet multi-milion dollarësh ...

Rreth 60 të vdekur nga përleshjet e bandave në një burg në Brazil

Së paku 57 njerëz u vranë në një burg në Brazil, si pasojë e përleshjeve midis bandave rivale për më shumë se pesë orë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!