Postet nga: Branislav Kërstiq

Shpjegimi i gazetarit Branislav Kërstiq pse serbët e veriut nuk votuan në procesin që e kërkuan vetë

Gazetari Branislav Kërstiq procesin e votimit në komunat në veri të vendit e quajti si shfaqje e lojërave të kabinetit të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe kabinetit ...

Procesi i veriut - VIDEO

Ka përfunduar votimi i 21.04.2024 për katër komunat në veri në vendit për apo kundër shkarkimit të kryetarëve të komunave, Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zveç...

VIDEO - Gazetari serb: Me 500 vota u bë kryetar, por po kërkohen 9 mijë vota për ta shkarkuar

Gazetari serb, Branislav Kërstiq në Kallxo përnime ka thënë se as ministri i Pushtetit Lokal nuk ka njohuri rreth udhëzimit administrativ për iniciativën e ...

'Dezinformatat brenda Kosovës, më të dëmshme për marrëdhëniet shqiptaro-serbe, sesa ato që vijnë nga Rusia'

Gazetari serb Branislav Kërstiq, ka thënë se dezinformatat brenda Kosovës janë më të dëmshme për marrëdhëniet ndër etnike se ato që vijnë ...

Gazetari Kërstiq: Është e rëndësishme që mediat të bëjnë dallimin në mes regjimit në Beograd dhe serbëve në Kosovë

Gazetari serb në Kosovë, Brasnislav Kërstiq tha se është e rëndësishme që redaktorët në media në Kosovë ta bëjnë dallimin mes regjimit në Beograd dhe ...

Gazetari Kërstiq: Tragjedia në Banjskë i hodhi një rrip shpëtimi Qeverisë Kurti

Gazetari Branislav Kërstiq ka komentuar sulmin terrorist që ndodhi në fshatin Banjskë të Zveçanit mëngjesin e së dielës.

Gazetari serb thotë se po të ishte kryeministër do të kërkonte falje në Mejë për jetët e humbura në luftë

Gazetari serb në Kosovë, Branislav Kërstiq, tha se po të ishte kryeministër, ditën e parë do të kërkonte falje në Mejë për jetët e ...