Postet nga: Boyko Borissov

Kryeministri bullgar uron Albin Kurtin

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, e ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen si shef i Qeverisë së Kosovës.

Bullgaria i bën thirrje Rusisë të ndalë fushatën e spiunimit

Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov i bëri thirrje Rusisë të ndalë fushatës e spiunimit ndaj vendit të tij. Deklarata u bë një ditë pasi autoritetet bullgare shkatërruan ...

Kryeministri bullgar infektohet me coronavirus

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka dalë pozitiv në testin për coronavirus dhe ai njoftoi se do të qëndrojë në shtëpi.

Bullgaria u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të negociojnë

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, tha se Serbia dhe Kosova duhet të ulen dhe të merren vesh për disa çështje.

Bullgaria: Deklarata e Daçiqit, e papranueshme

Ambasadori i Serbisë në Bullgari Vladimir Çurgus ishte në bisedime me Ministrinë e Punëve të Jashtme të atij vendi, pas komenteve të ministrit të Punëve të Jashtme të ...

Haradinaj: Pa përfshirjen e Ballkanit Perëndimor, BE nuk do të jetë e plotë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur respekt të veçantë për kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, për qëndrimin parimor ndaj Kosovës dhe të drejtë...

Haradinaj e Sheh Bullgarinë si model ndërtimi të rrugës europiane

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me homologun e tij bullgar, Boyko Borissov.

Kryeministri i Bullgarisë Vjen në Kosovë

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të vijë në Kosovë.