Postet nga: borë

Në disa vende në Kosovë ka rënë borë

Mëngjesin e së enjtes fjolla të lehta bore kanë rënë në disa komuna të Kosovës. Bora ka zbardhur disa vende në Ferizaj e po ashtu edhe në ...

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës informoi se bora do të vazhdojë të bie edhe në pjesën e parë të javës, por intensitet i saj do të dobësohet ...

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të shtunën mbi vendin tonë parashihet të ketë vranësira të përcjella edhe me rreze dielli.

Moti për dy ditët e ardhshme me borë dhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbaj mot kryesisht i vranët i shoqëruar me reshje të ...

Mbi 1 metër borë në Kala të Dodës, banorët apel për ndihmë

Zonat e thella malore në Qarkun e Dibrës po përballen me një acar të vërtetë prej 3 ditësh.

Shpëtohet 77 vjeçarja, pasi qëndroi katër ditë në furgon e bllokuar nga bora

Zjarrfikësit në Newark, New Jersey, të enjten më 4 shkurt shpëtuan një grua 77 vjeçare e cila ishte bllokuar brenda furgonit të saj për të paktën katë...

Mezi shpëtohet roja i bujtinës nga bora mbi 4 metra

Forcat e Ndërhyrjes së shpejtë në Shkodër, Administrata e Zonave të Mbrojtura dhe banorë të Thethit, kanë bërë të mundur shpëtimin dhe evakuimin e një shtetasi ...

Moti të premten e të shtunën, reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me ...