Postet nga: Bombardime

Lufta në Ukrainë, Robertson: Nuk duam Luftë të Tretë Botërore mes NATO-s dhe Federatës Ruse

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Lordi George Robertson, në emisionin “KallxoPërnime”, ka folur për luftën në Ukrainë dhe për ndihmën ushtarake, që sipas ...

Rrëfimi i pilotit amerikan që bombardoi forcat serbe në Kosovë - VIDEO

25 vite më parë, nën drejtimin e Shteteve të Bashkuara, NATO-ja ndërmori ndërhyrjen e parë ajrore të shkallës së gjërë për të ndalur spastrimin etnik ...

Al Jazeera: Një ushtar i vrarë dhe 6 të plagosur nga bombardimet në Ukrainë

Ushtria ukrainase thotë se një ushtar është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga bombardimet nga separatistët pro-rusë në Ukrainën lindore në 24 orët e fundit.

Presidenti i Çekisë me falje për bombardimet e NATO-s ndaj Jugosllavisë

Presidenti i Çekisë, Zeman "shpëton shpirtin" dhe kërkon falje për bombardimet e NATO-s ndaj Jugosllavisë. Presidenti Vuçiç i shpreh mirënjohje përgjithmonë.

Netanyahu: Izraeli e ktheu Hamasin “me vite prapa”

Bombardimi nëntëditor i Gazës nga ana e Izraelit “e ka kthyer Hamasin me vite prapa”, tha kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu.

Intensifikohen bombardimet në Gaza, rritet numri i viktimave

Izraeli intensifikoi të premten sulmet ajrore dhe me artileri në Gaza, ndërsa militantët palestinezë të Hamasit vazhduan të hedhin raketa në drejtim të tij.