Postet nga: bomba

FSK-ja largon tre bomba 50 kilogramësh në magjistralen Prishtinë - Podujevë

Tre bomba 50 kilogramësh të cilat dyshohet se i takojnë periudhës së Luftës së Dytë Botërore, janë gjetur dhe larguar sot (25.06.2024) nga Forca e Sigurisë së Kosovë...

SHBA i dërgon Ukrainës bomba thërrmuese

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do t’i dërgojnë Ukrainës një pako me bomba thërrmuese ( që njihen si bomba kasetë) si ndihmë në kundërofensivë ...

Shpërthim në Podgoricë, një i vdekur e disa të plagosur

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Bombat në lokalet e parukerisë, aktakuzë ndaj 11 personave

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj 11 personave L. B., B. S., A. K., V. B., A. P., K. K., F. C., A. M., G. I., D. R., dhe E. C.

Alarmi i rremë për bombë bllokoi për disa orë Aeroportin ‘Adem Jashari’

Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” ka njoftuar se mëngjesin e sotëm ka pranuar një informacion me përmbajtje kërcënuese për mjete shpërthyese në ...

Talibanët thonë se një bombë vrau 8 persona në zonën shiite të Kabulit

ISLAMABAD (AP) - Një bombë e fshehur në një karrocë shpërtheu të premten pranë një xhamie në një lagje të pakicës shiite të kryeqytetit afgan, duke vrarë të ...

Raportime kërcënuese për bomba në urat e Beogradit

Pas raportimeve kërcënuese për bomba të vendosura në shkollat fillore të Beogradit, pasditen e 16 majit arritën kërcënime të reja se ishin vendosur bomba në ...

Raportime për bomba në mbi 100 shkolla në Beograd

Një numër i madh i shkollave fillore në Beograd, 97 prej tyre, si dhe disa shkolla të mesme, sot në mëngjes kanë marrë njoftime për bomba, njoftoi Ministria ...