Postet nga: Bolivi

Bolivianët zgjedhin presidentin një vit pas dorëheqjes së Evo Moralesit

Gati një vit pas dorëheqjes së ish-udhëheqësit socialist, Evo Morales, bolivianët po votojnë sot për të zgjedhur presidentin në një vend fort të polarizuar.

Arrestohet ministri i Shëndetësisë i Bolivisë, dyshohet për korrupsion në blerjen e respiratorëve

Ministri bolivian i Shëndetësisë, Marcelo Navajas, i dyshuar për korrupsion gjatë blerjes nga një kompani spanjolle të 179 respiratorëve për sëmundjen COVID-19, është arrestuar, ka ...

Bolivi, qytetarët presin në radhë për ushqime

Banorët e kryeqytetit të Bolivisë, La Paz, janë duke pritur në radhë në rrugë sot për të marrë ushqim dhe gaz, ndërsa mbështetësit e presidentit ...

Jeanine Anez shpall veten presidente të përkohshme të Bolivisë

Senatorja e opozitës në Bolivi, Jeanine Anez ka shpallur veten presidente të përkohshme të shtetit të Amerikës Jugore, pas dorëheqjes së Evo Moralesit nga kjo pozitë.

Përleshje në Bolivi pas zgjedhjeve

Përleshjet kanë shpërthyer në Bolivi teksa presidenti i këtij shteti, Evo Morales duket se është afër fitores së një mandati të dytë.

Tragjedi në futboll, vdes gjyqtari në fushën e lojës (VIDEO)

Bolivia ka pësuar një tragjedi në botën e futbollit, pasi gjyqtari Victor Hugo Hurtado ka vdekur në fushë duke e ndarë drejtësinë në ndeshjen Always Ready dhe ...