Postet nga: boks

Usyk shpallet kampion botëror i boksit pas garës me Furyn

Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion i pakontestueshëm i boksit në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores që ka shënuar kundër Tyson ...

Boksierja Donjeta Sadiku e siguron normën olimpike “Paris 2024”

Donjeta Sadiku e ka siguruar normën e parë olimpike në histori të boksit të Kosovës.

Ndonëse u rrëzua dy herë në tokë, Tyson Fury fitoi meçin

Tyson Fury shmangu një humbje të turpshme ndaj Francis Ngannou teksa fitoi me një vendim të diskutueshëm me pikë.

VIDEO - Haxhi Krasniqi do të ngjitet në arenën e boksit në “Fadil Vokrri” për meqin e radhës

Dita e shtunë e 5 gushtit do të jetë meqi i radhës për boksierin shqiptar me nënshtetësi gjermane, Rubin Haxhi Krasniqi.

India qet kushte, Donjeta Sadikut i pamundësohet pjesëmarrja në Botërorin e boksit

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku, nuk do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit që po zhvillohet në New Delhi të Indisë, pas disa kushteve që janë ...

Robin Krasniqi paralajmëron që do të boksojë edhe për 5 vjet

Robin Krasniqi ka paralajmëruar se do të boksojë edhe për 5 vjet, dhe me pas do të largohet nga ky sport.

Robin Krasniqi “ia vë kapakun” mbrëmjes në “Audi Dome”, mposht numrin një të Belgjikës

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi, ka fituar meçin ndaj numrit një të Belgjikës në boks, çeçenit me nënshtetësi belge, Timour Nikarkhoev.

Fitorja e gjashtë për boksierët shqiptarë, në radhë meçi Haxhi Krasniqi kundër Timur Nikarkoev

Boksieri shqiptar, Shefat Isufi ka fituar meçin ndaj argjentinasit Hernan David Perez.