Postet nga: bojkotimi i institucioneve

Kryetarët e katër komunave veriore dorëzojnë zyrtarisht dorëheqjet në MAPL

Kryetarët e komunave me shumicë serbe, Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot zyrtarisht kanë dorëzuar dorëheqjet e tyre në Ministrinë e Administrimit të ...

Krasniqi letër Kurtit për situatën në veri: Koordinimi mes qeverisë dhe opozitës është i domosdoshëm

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi i është drejtuar me një letër kryeministrit Albin Kurti lidhur me zhvillimet e fundit në veri pas vendimit të Listë...

Eurodeputeti austriak i drejtohet Vuçiqit: Pse po e kërcënoni Kosovën?

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të Kosovës, pasi serbët u deklaruan se do të braktisin institucionet e Republikës së ...

VIDEO - Krejt çfarë ndodhi e çfarë u tha sot në mbledhjen e Listës Serbe në Mitrovicë të Veriut

Në një mbledhje në Mitrovicë të Veriut, të ftuar nga Lista Serbe, në cilën morën pjesë zyrtarë të lartë shtetëror nga komuniteti serb, u njoftua largimi i ...

Bërnabiq për situatën në veri: Serbët në Kosovë po e zbatojnë marrëveshjen e Brukselit

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se përfaqësuesit e serbëve nga Kosova me vendimin e tyre për bojkotim të institucioneve, janë duke mbrojtur ...

Presidentja Osmani i quan veprime të Serbisë zhvillimet e sotme në veri të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, vendimin për largim të serbëve nga institucionet e Kosovës i ka quajtur veprime të Serbisë që për synim kanë destabilizimin ...

Zyrtarë të lartë të sistemit të drejtësisë nga komuniteti serb, pjesëmarrës në takimin e Listës Serbe

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës janë parë sot në takimin mes Listës Serbe në Mitrovicë të Veriut ku është marrë vendimi për bojkotimin e institucioneve ...

Lista Serbe nuk e Komenton Çështjen e Trenit

Lista Serbe nuk ka ende qëndrim për situatën e krijuar ditëve të fundit në lidhje me ndalimin e hyrjes së trenit serb me mbishkrime nacionaliste në ...