Postet nga: Bob Menendez

Akuza: Senatori Menendez ndihmoi biznesmenin me investime nga Katari

Senatori amerikan Bob Menendez ndihmoi një biznesmen nga Nju Xhersi që të siguronte një investim nga një kompani e Katarit me lidhje me qeverinë e shtetit të Lindjes së Mesme, ...

Senatori Menendez në gjykatë, pas aktpadisë së re për konspiracion

Senatori amerikan Bob Menendez do të dalë sërish sot para gjykatës dhe pritet që me gjasë të deklarohet se është i pafajshëm ndaj akuzave për konspiracion, ...

Osmani falënderon senatorin Menendez për angazhimin e tij për demokracinë në Ballkanin Perëndimor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka falënderuar senatorin Bob Menendez për fjalimin e tij në Komitetin për Punë të Jashtme të Senatit të Shteteve të Bashkuara ...

Chollet pyetet nga kryetari i Komitetit të Senatit për artikullin e "New York Times" për lidhjet e Vuçiqit me botën e krimit

Artikulli i "New York Times" që e lidh presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me botën e krimit në Serbi ka qenë diskutimi sot në Komitetin për Punë ...

Senatori amerikan: S’ka garanci që Asociacioni nuk do të jetë një Republika Sërpska

Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme të Senatit amerikan, Bob Menendez, tha se në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, jo të gjitha palët po dialogojnë ...

Kurti në takim me senatorin Menendez, diskutojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar takim me senatorin amerikan, Bob Menendez, njëherit Kryetar i Komisionit të Senatit të Shteteve të Bashkuara ...